Banki Pożyczki

Czy bank może zablokować konto słupa?

Konto, na które spływają pieniądze z oszustw, prędzej czy później zostanie przez oszukane osoby zgłoszone. Jeśli polityka banku na to pozwala, może on sam w swoim zakresie rozprawić się z potencjalnym oszustem. Bardzo często mechanizmem, który to ułatwia, jest trwała blokada konta i wszystkich zgromadzonych na nim środków, aż do czasu rozwiązania sprawy.

Bank ma całkiem sporo sztuczek w zanadrzu i jest w stanie poradzić sobie z oszustami. W końcu nikt nie chce, żeby rozeszło się, że za pomocą jego kont przestępstw dokonuje się najłatwiej. Oczywiście mogą one interweniować i robią to, w różnych sytuacjach. Nie jest ciężko wpaść na trop słupa, jeśli tylko bankier ma sprawne oko i potrafi analizować sytuację. Bank interweniuje bowiem nie tylko wtedy, kiedy istnieje podejrzenie przestępstwa, ale kiedy tylko wyczuje, że coś się nie zgadza. A w przypadku konta bankowego słupa nie zgadza się wiele i widać to na pierwszy rzut oka.

Słup posiada już najczęściej swój rachunek bankowy przez jakiś czas. Jeśli wchodzi we współpracę z oszustem i przez jego konto z dnia na dzień zaczynają przepływać ogromne pieniądze, to od razu to widać i system temu nie przepuści. Taka sytuacja może zdarzyć się raz czy dwa razy, ale na pewno nie kilkanaście razy, i to dziennie. Bank widzie, że nasze konto nagle stało się nad aktywne, a do tego nasze pieniądze pojawiają się i praktycznie od razu znikają. Bank może w takim wypadku zablokować nam konto z powodu nietypowych transakcji i tym samym odciąć nas od naszych wszystkich środków.

Blokowanie konta to dla banku sposób na zabezpieczenie siebie i innych klientów przed oszustwami. Może to zrobić i kiedy czuje, że coś jest nie tak, robi to. W takim wypadku słup jest na straconej pozycji. Często musi się tłumaczyć z tego, co się stało, a oszust, który korzystał z jego konta, zmywa się, gdy tylko dostanie informację o tym, że nie może już na nas zarobić. W takim momencie jesteśmy wystawiani sami sobie i nie mamy żadnych dowodów na to, że nie braliśmy udziału w oszustwie. Taka sytuacja jest dla nas bardzo niebezpieczna i może sprawić, że zostaniemy pociągnięci do odpowiedzialności karnej.

Similar Posts

Jeden komentarz w “Czy bank może zablokować konto słupa?
  1. Bank powinien zablokować konto słupa jak najszybciej, to odechciałoby się oszustom okradania ludzi.

Comments are closed.